İzmit’in Kurtuluş günü 60 bin bayrak dağıtılacak

Ana Sayfa » Haber Üst » İzmit’in Kurtuluş günü 60 bin bayrak dağıtılacak

İzmit’in Kurtuluş günü 60 bin bayrak dağıtılacak

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit’in Kurtuluşunun 92. Yıldönümü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. Kurtuluş Günü hazırlıklarının tamamlandığını söyleyen Başkan Doğan “İzmit, düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yılını ilk kez İzmit Belediyesi ve İzmit Kaymakamlığı’nın gerçekleştireceği etkinliklerle kutlayacak. 28 Haziran 2013 Cuma günü saat 09.00 Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk Heykeli’ne çelenk sunumu ile başlayacak olan kurtuluş etkinlikleri gün boyunca devam edecek” dedi..

 

TÜM EVLER VE MEYDANLAR BAYRAKLA SÜSLENECEK

 

İzmit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu için hazırlanan program kapsamında İzmit’teki tüm meydanların ve evlerin bayraklarla süsleneceğini söyleyen Doğan İzmit’e yakışır bir kutlama yapmayı amaçlayan İzmit Belediyesi’nin İzmit sınırları içerisindeki tüm evlere bayrak dağıtacağı bilgisini verdi. İlçe sınırları içinde 60 bin bayrağın dağıtılacağını dile getiren Doğan vatandaşları evlerine bayrak asmaya davet etti.

 

BEDİRHAN GÖKÇE İZMİT İÇİN SÖYLEYECEK

 

Kurtuluş Günü etkinliklerinin dolu dolu geçeceğini ve gün boyunca İzmit’te bayram havası yaşanacağını ifade eden Başkan Doğan kurtuluş günü programını basın mensupları ile paylaştı. Programa göre Bağçeşme’de gerçekleştirilecek geleneksel mevlüt ve pilav dağıtımı sonrasında Kurtuluş Korteji yapılacak. 18.30′da Kültür Tepesi’nde başlayacak olan kortej yürüyüşü İzmit Belediyesi önünde sona erecek. İzmit Belediyesi Mehter Takımı’nın ve Halk Dansları Topluluğu’nun gösterilerinin ardından sevilen sanatçı Bedirhan Gökçe, İzmit Belediyesi önünde sahne alacak.

 

TÜM İZMİT DAVETLİ

 

28 Haziran İzmit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu nedeniyle düzenlenecek olan etkinliklere katılımın yoğun olmasını beklediklerini ifade eden Doğan,” tüm İzmit halkını kurtuluş kutlamalarına davet ediyorum” dedi.

 

nevzat-dogan

BENZER İÇERİKLER

Kayıp Malezya Uçağında Son 2 Gün

Kayıp Malezya Uçağında Son 2 GünKayıp Malezya Uçağında Son 2 Gün Malezya Ulaştırma Bakanı Hishammüddin...

Ukrayna’da Paskalya Ateşkesi İlan Edildi

Ukrayna’da Paskalya Ateşkesi İlan EdildiUkrayna’da Paskalya Ateşkesi İlan Edildi Ukrayna Dışişleri Bakanı...

ATIK YAĞ TOPLAMA DEVAM EDİYOR

ATIK YAĞ TOPLAMA DEVAM EDİYORATIK YAĞ TOPLAMA DEVAM EDİYOR İzmit Belediyesi’nin atık yağ toplama kampanyasına...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

ww.ukraynadaoku.com
Kayıp Malezya Uçağında Son 2 GünKayıp Malezya Uçağında Son 2 Gün Malezya Ulaştırma Bakanı Hishammüddin...
Ukrayna’da Paskalya Ateşkesi İlan EdildiUkrayna’da Paskalya Ateşkesi İlan Edildi Ukrayna Dışişleri Bakanı...
ATIK YAĞ TOPLAMA DEVAM EDİYORATIK YAĞ TOPLAMA DEVAM EDİYOR İzmit Belediyesi’nin atık yağ toplama...
Engellilere, Engelsiz Yaşam Merkezi YapılacakEngellilere,  Engelsiz Yaşam Merkezi Yapılacak Kocaeli Kent Konseyi Engelli...
AKP Kocaeli İl Kadın Kollarından Başkana KutlamaAKP Kocaeli İl Kadın Kollarından Başkana Kutlama Kocaeli Büyükşehir Belediye...
Fırsatlar

Sitemize Son Eklenen Fırsat İlanları