- Hoşgeldiniz

“HÖH” HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

“HÖH” HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI sitemize 12 Ocak 2018 tarihinde eklenmiş ve 671 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

“HÖH” HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Kısa adı “HÖH” olan ve “HALK ÖZEL HAREKAT” diye adlandırılan yapılanma hakkında içişleri bakanlığı kamuoyundaki tepkiler üzerine soruşturma başlattı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından hukuk dışı oluşum ve yapılanmaya gittiği iddia edilen” Halk Özel Harekatı Derneği” hakkında inceleme başlatıldı.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada resmi olarak kurulmayan, bakanlık kayıtlarında yer almayan bir dernek olan “Halk Özel Hareketi Derneği” hakkında da suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Muhalefet bu KHK’nın olası milis güçlerinin gelecekteki faaliyetlerini aklama çabası olarak mı çıkarıldığını sorgularken, HÖH’ün paramiliter bir yapılanmanın örneği mi olduğu sorusu da ortaya atılmıştı.

Halk Özel Harekatı Derneği (HÖH) ve derneğin genel başkanı Fatih Kaya, Bizler 15 Temmuz’daki hdarbe girişiminden sonra 16 Temmuz sabahı meydanlarda nöbet tutarken kendimize ait küçük bir çadır kurduk. Sempati olsun diye HÖH, Halk Özel Harekat diye bir çadır kurduk. O anki o sempati deyin, heyecan deyin, o aşk deyin. İnsanlardan da isme yönelik güzel tepki gelmeye başlayınca dedik bunu devam ettirelim biz.

30 Kasım 2016’da kanunen de isminin sakıncalı olmadığını araştırdıktan sonra Halk Özel Harekat Derneği’ni Trabzon’un Ortahisar ilçesinde kurduk.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler : ,