- Hoşgeldiniz

ASKERLİK TEK TİP OLACAK

ASKERLİK TEK TİP OLACAK sitemize 01 Kasım 2018 tarihinde eklenmiş ve 379 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

ASKERLİK TEK TİP OLACAK

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ” Bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkarıp bir zemine kavuşturmamız gerekiyor” dedi

Askerlikte yeni bir dönem başlıyor. Yaklaşık 3 aydır devam eden çalışma sonucunda tek tip askerliğe geçme kararı alındı. Açıklama Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki Bakanlığının 2019 bütçesinin görüşmelerinde milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtlayan Akar, bu konuyla ilgili 2-3 aydan bu yana çalışma yapıldığını, bunun henüz sonuçlanmadığını bildirdi.

“DEĞİŞİK BOYUTLARI VAR”

Çalışmanın çok değişik boyutları bulunduğunu, farklı bakanlıkları da ilgilendirdiğini ifade eden Akar, “Tarım ve hayvancılık çok önemli bir konu. Bunun üzerinde devamlı duruyoruz. Doğu ve Güneydoğu’yu gezdikçe, oradaki insanlarla konuştukça, görüştükçe, Kürt kardeşlerimiz, Alevi kardeşlerimiz, orada yaşayan insanlarla, Türklerle hep beraber oturup sohbet ettikçe, tamamen samimi ortamda konuştukça ortaya çıkan manzara, bu bir günde ortaya çıkan bir şey değil. Tarım ve hayvancılık şart çünkü öbür türlü fabrika denildiği zaman, ‘Ağrı’ya fabrika yapalım’, nasıl yapacaksınız fabrika? Hammaddesi, ustası nereden gelecek, mühendisi nerede yatacak, lojmanı nerede, yolu nerede, demir yolu var mı, hava yolu var mı gibi bir sürü sorun çıkıyor. Tarım ve hayvancılıktan başladığın takdirde çok daha rahat ilerleme, gelişme olabilir diye düşünüyoruz” dedi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,